Koduleht: www.studio-etuud.ee

Balletistuudio "Etüüd” alustas Kultuurikeskuses oma tööd 1988. aastal. Iga aastal õpib stuudios 40  4-16 aastast last. Võimatu on  kokku arvutada palju nende aastate jooksul on sealt lapsi läbi käinud. Balletistuudio õpilased esinevad kõigil Kultuurikeskuse ja linna üritustel ning võtavad osa regionaalsetest konkursitest ja festivalidest. Stuudio repertuaar koosneb väga erineva koreograafiaga etteastetest: klassikaline tants, rahvatants, akrobaatika ja kaasaegne tants. Konsertidel on vaatajatel võimalus näha etteasteid igale maitsele – kõik stuudio õpilased mudilastest kuni täiskasvanuteni armastavad nendest osa võtta. Mõned neist on armastatud "Etüüdi” õpilased juba üle 10 aasta – töökuse ja meisterlikkuse näitena võib tuua Jekaterina TIMOFEJEVAT ja Jekaterina KORINIT. Stuudio kontserditel esinevad nad soolotantsijatena.

 Balletistuudio järeltulijate seas on ka juba neid, kellest on saanud professionaalid:
 * Natalja IGNATENKO lõpetas Tallinna Balletikooli;
 * Julia KAŠKOVSKAJA – Vanemuise teatri balletiartist;
 * Ksenia TŠAMOVA – õpib edukalt Tallinna Balletikooli 2. kurusel;
 * Angelina NIKITINA õpib samuti balletikoolis ning võtab osa teatri etendustest ja kontsertidest.
 
Traditsiooniliselt esitavad balletistuudio esinemishooaja viimasel kontserdil oma numbrid ka meie endised õpilased.
 
Balletistuudio juhendaja ja lavastaja – Lilia HUDJAKOVA
Balletistuudio kontsertmeister –  Galina TOFFERT.
proov 23.04.08 – Galerii
proov 24.04.08 – Galerii
kontsert 25.04.08 – Galerii
 
„Ma tahan tantsida!“

 

 

Väga tore, et paljude kunstiliikide hulgas, mida esindavad meie linna taidluskollektiivid, on balletil auväärt koht Sillamäe kultuuriruumis. Stuudio „Etüüd“ loodi Kultuurikeskuses 20 aastat tagasi koreograafi Lilia Hudjakova algatusel. Koreograaf võtab vastu stuudiosse lapsi alates kolmest ja poolest aastast. Mõelge vaid, kui palju on vaja varuda kannatust, et organiseerida mudilasi, õpetada neid milleski enne, kui nad astuvad lavale. Loomulikult toimuvad noortes vanuserühmades tantsutunnid mängides, aga juba mängimise käigus omandatakse balletikunsti algteadmised.
Muidugi ei seisa kõik stuudio najal, sest ballett nõuab suurt tööd, aga innukalt selles kaasa teha ei taha mitte just iga laps. Tõsi on, et nooremast rühmast tavaliselt lapsed ei lahku, aga kui saavad vanemaks, nende huvide ring laieneb, koolides kasvab õppemaht ja loomulik kadu on möödapääsmatu. Selles pole midagi imekspandavat, sest sellist olukorda elab üle iga taidluskollektiiv: kogu aeg tuleb alustada nullist. Püsima jäävad kõige innukamad lapsed, sest nende õlule langeb kõige suurem vastutus. Näiteks teevad keskmise vanuserühma lapsed tantsuproove viis korda nädalas, vanema vanuserühma lapsed neli korda. Mitte igaüks ei pea vastu, kuid 39 inimest – see on kollektiivi põhikoosseis. Sellistele tantsijatele nagu Jekaterina Tomifejevale, Jekaterina Korenile, Jevgenia Vedeninale, Anastassia Bakulinale ja Julia Jemeljanovale tähendab ballett väga palju. Nad oskavad juba hinnata seda, mida annab nendele koreograaf. Aga mis peamine – nendele meeldib väga tantsida. Nende najale toetub kollektiiv – nad on juhendaja toeks ja lootuseks. „Kuid juba praegu sirguvad ka keskmises vanuserühmas toredad lapsed: Maša Barsukova, Valja Sergejeva, Daša Šepeleva … Väga usinad ja andekad tüdrukud“, – räägib Lilia.
Ta mainib ka hea sõnaga Kultuurikeskuse juhtkonda, lapsevanemaid, kellel lasub päris suur materiaalne vastutus isegi jalanõude soetamisel: üks paar kõva ninatsiga balletikingi maksab ligi 500 krooni. Aga kostüümid, sukkpüksid ja muud tantsuks vajalikud atribuudid?!
„Etüüdil“ sponsoreid ei ole. Saades aru, et kõik, kes vajavad materiaalset toetust, käivad kogu aeg ühte ja sama metseenide ringi, Liilia nende poole ei pöödru. Ta üritab katta kulud lapsevanemate liikmemaksude ja lisatulude arvelt, samuti oma juhtkonna abiga. Stuudios on lapsevanemate komitee, mis töötab algusest peale Alla Timofejeva aktiivsel osavõtul ning toetusel. Ja üldse peab koreograaf vanema vanuserühma laste vanemaid peamisteks abilisteks.
Täna on kollektiiv valmis nii sooloprogrammideks kui ka külalisetendusteks. Seda tõestas hiljuti toimunud juubelikontsert ja vanemate tantsijate osalemine moskva teatri näidendis „Sabinjaninova röövimine“, kus osalesid sellised tuntud näitlejad nagu Ljudmilla Gurtšenko, Larissa Udovitšenko, Vladimir Steržakov ja teised. Etendus toimus eelmise aasta detsembris Jõhvi Kontserdimajas. Lavastaja Valeri Sarkisov mõtles välja lavastuse koos balletitrupi osalemisega. Moskvast Eestisse ei hakatud balletitruppi vedama. Kontserdimaja juhatus pakkus baleriinide rolli esitada Sillamäe „Etüüdi“ vanemale tantsurühmale. Ljudmilla Markovna Gurtšenkole meeldisid tüdrukud väga ning ta tänas neid väga hästi tehtud töö eest. Baleriinid ise olid vaimustuses sellest, et nad said tantsida näidendis, kus olalesid kuulsad näitlejad ja koos nendega kummardati pealtvaatajate ees, pildistati.
Hea hinnangu sai balletistuudio ka alles hiljuti Jõhvis toimunud teise rahvusvahelise balletifestivali korraldajatelt. „Mina kui juhendaja, olen väga rahul oma tüdrukutega. Nad meeldisid kõigile, neid kiideti, eriti just Katja Timofejevat, kellel festivali korraldajate hinnangul praktiliselt ei erine tema esitamise tase üldsegi koreograafiakooli õpilaste omast. Katja on väga andekas, püüdlik ja fantastiliselt suure tantsutahtega“, – räägib Liilia Hudjakova.
Oma juubelisünnipäevad esitas balletistuudio pealtvaatajatele huvitava kava, mille aluseks oli klassika. Kollektiiv ja tema juhendaja said palju häid hinnanguid, lilli, mõned tantsijad ja koreograaf said omavalitsuselt ja Kultuurikeskuselt tänukirjad. L.Tolmatšova

Juubeli kontsert "Kevad kontsert" 22.03.2009.a. galerii

Võidupüha. Kontsert 08.05.09 – Galerii

Aruandekontsert 14.05.2011 –  – Galerii

Клип 1(80mb) Клип 2(95mb) Клип 3(72mb) Клип 4(130mb) Клип 5(110mb)