Руссичи

Folkloorirühm "Rusitši" asutati Slaavi kultuuri seltsi juures 1998. aastal. Alates 2000. aastast tegutseb "Rusitši" Kultuurikeskuse kollektiivina. Kollektiivi repertuaaris on erinevatest žanritest vene rahvalaulud, stiliseeritud laulud ja 1950 – 80ndate aastate populaarsed laulud. Kokku üle 50 laulu Venemaa eri regioonidest ja erinevatest folkloorisuundadest: pulmalaulud, rahvakalendriga seotud laulud, ringmängulaulud, mängulaulud, lüürilised laulud, tantsulaulud, tšastuškad jne.

Kollektiiv võtab osa peost "Slaavi pärg” (Tallinnas), slaavi kultuuri peost Sillamäel, regionaalsetest pidustustest Toilas ja üritusest "Mängi, lõõtspill” Narvas. Ansambel on osa võtnud ka televisioonisaatest "Semjonova” (ORT, Moskva) jt.

"Rusitši" on esinenud paljudes Eesti ja Venemaa linnades: Tallinnas, Narvas, Pärnus, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Kiviõlis, Mustvees, Kallastel, Viljandis, Kingisepas ja Moskvas.

Kogu oma tegevusaja jooksul on folkloorikollektiiv "Rusitši" osa võtnud 130 vabaprogrammist ning andnud 50 iseseisvat kontserti.

Alates 2003. aastast alustas ansambli juures tööd ka lasterühm. Kokku on ansamblis "Rusitši" üle 20 inimese.

Juhendaja – Irina DUBROVA