Лыке

Kooristuudio “Lõoke” loodi 1993. aastal. Kollektiivi tegevuse peaeesmärgiks on koorimuusika propageerimine linnas ja laste muusikaline kasvatamine. Alguses õppis stuudios üle 100 inimese ning stuudio koosnes kolmest koosseisust: vanem koor, noorem koor ja poistekoor. Repertuaaris oli koorimuusika ja vaimulik muusika, eesti, vene ning välismaa heliloojate teosed. 1994. aastast on koor palju gastrolleerinud. Kontserditega on esinetud paljudes Eesti linnades ja võetud osa laulupidudest Tallinnas. 1999. aastal esines koori vanem rühm Prantsusmaal rahvusvahelisel noortefoorumil. 2000. aasta suvel tegi poistekoor loomingulise reisi Hiiumaale. 1997. aastal eraldus poistekoor vanemast koorist ning sellest sai Kultuurikeskuse iseseisev koorikollektiiv, kes juba 2000. aastal võitis Narva V rahvusvahelisel konkursil "Kristallkelluke" pronksauhinna. Praegu kuulub koor teatud raskuste juures III koorikategooriasse. Momendil on käimas koorikollektiivi taastamine. Võetakse vastu uusi lapsi, käib vokaalne töö hääleseadega, noodikirja ning uute teoste õppimine. Liikmete vanus: 7 – 15 aastat. Kollektiivi juhendaja – Valentina Santšuk.

лыке2

Koori „Lõoke“ juhendaja Valentina Santšuk tuli korra enne oma kollektiivi kontserti toimetusse pessimistliku tujuga, sest kuna praegu on rasked ajad, siis kes teab, kas üldse selliseid kontserte hakkab tulevikus olema

Kuid see, kuidas koor näitas pea pooleteisetunnist programmi – pessimismiks põhjust pole: kollektiiv on tõeliselt seda väärt, et teda toetada ja ergutada tema tegevust.
Aruandekontserdil kõlas palju ilusaid laule eesti ja vene keeles väga ilusas esituses. Koori koosseisus on kaks ansamblit – poiste ja tüdrukute, kellel on välja kujunenud juba oma repertuaar. Kollektiivis on sirgunud sellised solistid nagu Vitali Tribelgorn, Anton Vassiljev, Valentin Kordas ja teised, keda kuulajad väga soojalt vastu võtsid. Koori saatsid aruandekontserdil muusikaliselt Aleksandra Ananjeva, Jelena Sõnkova, Konstantin Artjunov, Lera Ergart.
Programmi kaunistas endine koori liige Anastassia Tsubina, kes praegu õpib Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Vapustavalt ilus hääl ja mitte sugugi vähehuvitav repertuaar tema sooloesituses kutsusid esile tormilise aplausi. Kontserdi lõpus esitati hümni laulule: „Maakeral elab meie rõõmuks igavene muusika…“. Tegelikult kõige rõõmuks, sest hea sisukas laul läheb inimeste südamesse optimismitundega, tõstab tuju ja ühendab meeli.

 

 

Lased kätel laskuda klahvidele –
juhtub äkki ime.
Ja sünnivad puhtad helid
lihtsalt käte puudutusest.
Lind-Muusika lehvitab tiibadega,
mitte kellelegi vaid mulle.
Just nagu kollaste karikakarde päikesed
õitsevad igal aknal…

 

 

Olgu maiste rõõmude igavesed kaaslased – laulud, mis kõlavad igas hinges, igas kodus, lavalt: „See on nii meeldiv, kui noored inimesed panustavad oma aega laulmisesse. Kasvage ja ärge jääge seisma saavutustel …“, – soovis koorile aselinnapea Elvira Sidorova, kes tänas Valentina Santšuki meeldiva esinemise eest, meeldiva õhtu ja ilusate laulude eest. Pealtvaatajad, kelle hulgas olin ka mina, ühinen nende soovidega.